Ga naar de inhoud

Interprofessioneel onderwijs U-AMC Revalidatiegeneeskunde en Bedrijfsgeneeskunde

In deze module verken je de rol en efficiënte samenwerking tussen de bedrijfsarts revalidatiearts.

Deze module begint met een korte introductie, waarin beide docenten een praktijkcasus bespreken. Hierin wisselen theorie en interactieve opdrachten elkaar af.

De casussen volgen een natuurlijke tijdlijn: van het eerste contact tot herstel of een arbeidsongeschiktheidsverklaring. Onderwerpen die aan bod komen zijn bijvoorbeeld arbocuratieve samenwerking, het integreren van werk in het revalidatieplan, ethische en juridische kaders en de invloed van werk op revalidatie komen uitgebreid aan bod.

Tot slot ontvangen deelnemers praktische tools om werk bespreekbaar te maken in de spreekkamer en bij te dragen aan duurzame inzetbaarheid.

Leerdoelen

Na afloop van deze module:

  • Heb je kennis over de toegevoegde waarde van een arbocuratieve samenwerking bij het opstellen van een revalidatie- of re-integratieplan.
  • Heb je praktische tools om werk te bespreken in de spreekkamer en verwerk je het werk in het revalidatieplan.
  • Heb je je netwerk uitgebreid met revalidatieartsen.

Optionele leerdoelen:

  • Je maakt onderscheid tussen de rol van de revalidatiearts en de bedrijfsarts.
  • Je hebt kennis over de wisselwerking tussen werk en ziekte binnen de revalidatiegeneeskunde.
  • Je weet hoe en wanneer je doorverwijst naar een revalidatiearts of bedrijfsarts of expertisecentrum (bijvoorbeeld PMA).
  • Je volgt de correcte ethische en juridische procedure bij het uitwisselen van medische informatie.

Voor wie?

Deze module is voor aios bedrijfsgeneeskunde.

Docenten

Prof. Dr. Vincent de Groot

Revalidatiegeneeskunde

Dr. Arend Hamming

Bedrijfsgeneeskunde

Bekijk ook

AI als tool voor sterke presentaties

In deze module leer je hoe je AI inzet om professionele en visueel sterke presentaties te maken. Je ontdekt niet alleen hoe je met AI-tools visuals genereert en verbetert, maar ook waar de grenzen van AI liggen. Na afloop weet je hoe je AI effectief gebruikt als assistent die jouw slides inhoudelijk én visueel versterkt — zonder dat je de regie uit handen geeft.

Long COVID en werk

In deze module leer je hoe je het re-integratieproces van werkenden na een COVID-19 infectie begeleidt (als bedrijfsarts) en beoordeelt (als verzekeringsarts).

Autisme en werk

Er is steeds meer bekend over autisme spectrum stoornissen (ASS). Deze module voor o.a. bedrijfs- en verzekeringsartsen brengt je op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op het gebied van diagnostiek, belastbaarheid en behandeling bij autisme en werk.