Ga naar de inhoud

DIDO Verschillen in voorkennis bij deelnemers, wat nu?

Wil je graag inspiratie om aan te sluiten bij verschil in voorkennis bij deelnemers? In deze workshop leer je hoe je verschillen in voorkennis bij deelnemers effectief kunt inzetten in het onderwijs. Je krijgt handvatten om zicht te krijgen op jouw deelnemersgroep, je leert op welke aspecten je kunt differentiëren in je onderwijs en je gaat aan de slag om dit toe te passen op jouw eigen lesplan.

Wat je leert

Niet iedere deelnemer komt met dezelfde voorkennis en ervaring naar jouw les toe. Hoe sluit je aan bij deze verschillen in een deelnemersgroep? Hoe maak je het onderwijs toch effectief voor iedereen en voorkom je dat deelnemers afhaken? Dat leer je in deze workshop.

We gaan in op vragen als:

Je gaat aan de slag om een van jouw eigen lessen te verrijken met differentiatie werkvormen. Zo sluit je deze module af met een concreet resultaat: een les waarbij ondanks een verschil in voorkennis de les effectief en aansprekend is voor iedereen.

Leerdoelen

Na afloop van deze module

  • Ken je mogelijkheden om de diversiteit in voorkennis van de deelnemers in kaart te brengen. 
  • Kun je jouw lesplan verrijken met werkvormen die aansluiten bij de mate van diversiteit in jouw groep.   
  • Voel je je aangemoedigd en heb je handvaten gekregen om te experimenteren met werkvormen om verschil in voorkennis te benutten of gelijk te trekken 

Aanvullende informatie

Voor wie?

De workshop is bedoeld voor docenten en opleiders die lesgeven bij NSPOH en die met een frisse blik naar hun eigen onderwijsopzet willen kijken.

Docenten

Susana van der Klei

Onderwijskundige NSPOH

Corine Sengers

Opleider/adviseur NSPOH

Incompany

Het kan zijn dat je een volledige afdeling wilt laten bijscholen. Of je wilt heel specifieke vaardigheden aanleren. In die gevallen biedt incompany onderwijs uitkomst. Lees verder over onze scholing op maat (opent in nieuw tabblad).