Ga naar de inhoud

DIDO Omgaan met lastig of storend gedrag van deelnemers

Over deze scholing

De scholing is volgeboekt. Je kunt je wel inschrijven voor de belangstellenden lijst.

3 accreditatiepunten

Voor:

  • ABSG voor de categorie sociale geneeskunde algemeen/algemeen medisch
  • KVV Algemeen

GAIA ID nr 555338

  • 60% Communicatie
  • 40% Professionaliteit (en kwaliteit)

Geef jij onderwijs en erger je je weleens aan sommige deelnemers? Of vertonen deelnemers storend gedrag en zou je daar graag iets aan doen? Doe dan mee aan deze DIDO-workshop. Op deze actieve avond leer je waarom bepaald gedrag jou triggert én wat je eraan kunt doen.

Wat je leert

Die deelnemer die duidelijk niet mee wil doen en gapend achterover hangt. Alleen met z’n telefoon bezig is. Of het juist steeds beter weet en telkens weer met je in discussie gaat. Herkenbaar lastig gedrag van deelnemers voor veel docenten.

Vrijwel iedereen wordt wel door bepaald lastig gedrag getriggerd. Wat zegt dat over jouzelf als persoon? En welke mogelijkheden heb je om te interveniëren? Op deze vragen gaan we in op deze avond.

We kijken in de workshop niet alleen naar de achtergrond waarom bepaald gedrag jou triggert en welke interventiemogelijkheden je hebt. Je gaat ook zelf actief aan de slag met een eigen casus, die je oefent samen met een acteur. Bij de overige rollenspelen reflecteer je samen met de groep op wat je observeert. Het streven is om iedereen de gelegenheid te geven om te oefenen met de acteur, het kan zijn dat dit niet voor alle 16 deelnemers lukt.

De workshop is inclusief diner.

Leerdoelen

Na afloop van deze avond:

  • weet je beter wat je triggert bij gedrag wat je als storend of ergerlijk ervaart van deelnemers.
  • ken je enkele interventiemogelijkheden bij storend gedrag.
  • kun je interveniëren bij je eigen casus omtrent storend gedrag.
  • kun je reflecteren op het gedrag/de emotie/de reactie van jezelf en anderen bij de rollenspelen.

Heb je vragen? Mail deze naar dido-scholingen@nspoh.nl.

Voor wie?

De workshop is bedoeld voor opleiders en docenten die lesgeven bij NSPOH.

Docent

N.J.T. (Col) Prevoo

Opleider NSPOH

Rooster

Datum Starttijd Eindtijd Onderwerp Locatie
06 mei 2025 17:00 21:00 Bijeenkomst NSPOH-A2 (10e)