Ga naar de inhoud

Richtlijn uitvoering RVP 2025

Over deze e-learning

Deze e-learning is ontwikkeld door

  • Else Bijker, kinderarts-infectioloog-immunoloog – Maastricht Universitair Medisch centrum – Team medisch adviseurs RIVM
  • Nicoline van der Maas, arts Maatschappij & Gezondheid, medisch adviseur vaccinatie en screening RIVM-DVP
  • Gratis
  • Ongeveer 2 uur

Deze e-learning is een verdiepende scholing voor professionals die betrokken zijn bij de uitvoering van het Rijksvaccinatieprogramma (RVP). Dit zijn met name jeugdartsen en jeugdverpleegkundigen die werkzaam zijn in de Jeugdgezondheidszorg. Deze e-learning is ook te volgen door bijvoorbeeld kinderartsen en huisartsen.

Over deze e-learning

Deze e-learning bestaat uit 3 modules:

  • Module 1: Afweerreacties en leeftijd
  • Module 2: Achtergrondinformatie polio en het RVP 2025
  • Module 3: Deskundig, bevoegd en bekwaam

Leerdoelen

Na het afronden van deze e-learning kun je:

  • Beschrijven hoe leeftijd invloed heeft op de afweerreactie.
  • Vragen van ouders beantwoorden over de invloed van leeftijd op de afweerreactie.
  • Basiskennis toepassen over polio, poliovaccinaties en wereldwijde bestrijding van polio.
  • Vragen van ouders beantwoorden over polio en poliovaccinaties.
  • Aangeven wanneer iemand bevoegd en bekwaam is om RVP-vaccinaties toe te dienen.

Praktische informatie

Om deel te nemen aan deze e-learning log je in, of registreer je je, op MijnNSPOH (opent in nieuw tabblad). Nadat je bent ingelogd klik je boven in de balk op Gratis E-learnings. Klik vervolgens in de startpagina op de e-learning die je zoekt.

Wanneer je de e-learning volledig hebt afgerond, krijg je toegang tot de eindtoets. Als je minimaal 70% van de vragen goed beantwoord hebt, ben je geslaagd voor de toets en kun je het certificaat downloaden. Je kunt de toets twee keer herkansen. Het maken van de toets duurt ongeveer 15 minuten.

Accreditatie

Accreditatie is aangevraagd voor de volgende beroepsgroepen:

  • Jeugdartsen
  • Jeugdverpleegkundigen
  • Verpleegkundig Specialisten
  • Physician Assistants

CanMEDS

Deze e-learning bestaat uit de volgende competentiegebieden binnen de CanMEDS:

  • Medisch handelen: 60%
  • Maatschappelijk handelen en preventie: 40%

Kom je er niet uit?

Ervaar je problemen met de e-learning? Bekijk of je vraag in onze veelgestelde vragen staat. Kom je er niet uit? Neem dan contact met ons op.

Bekijk ook

RVP schemawijzigingen

Deze e-learning is een verdiepende scholing voor professionals die betrokken zijn bij de schemawijzigingen van het Rijksvaccinatieprogramma. Hierbij kan gedacht worden aan jeugdartsen en jeugdverpleegkundigen, verpleegkundig specialisten, doktersassistenten, maar ook huisartsen en kinderartsen.

Richtlijn uitvoering RVP 2023

In deze e-learning gaan we in op een aantal belangrijke wijzigingen die zijn doorgevoerd in de richtlijn uitvoering Rijksvaccinatieprogramma (RVP) 2023.

Richtlijn uitvoering RVP 2024

In deze e-learning gaan we in op een aantal belangrijke wijzigingen die zijn doorgevoerd in de richtlijn uitvoering Rijksvaccinatieprogramma (RVP) 2024.