Interprofessioneel onderwijs U-AMC Dermatologie en Bedrijfsgeneeskunde
Huidziekten en werk zijn sterk met elkaar verbonden. In deze module leer je als aios dermatologie en aios bedrijfsgeneeskunde hoe werkfactoren van invloed zijn op het ontstaan en beloop van huidziekten en hoe samenwerking tussen dermatoloog en bedrijfsarts bijdraagt aan betere zorg, begeleiding en preventie.
Wat je leert
Na een korte inleiding bespreek je samen met een docent-dermatoloog en een docent klinische arbeidsgeneeskunde/bedrijfsarts casuïstiek vanuit je eigen vakgebied. De docenten benaderen de casus vanuit hun eigen professionele perspectief. Deze casusbespreking bestaat voor een (klein) deel uit theorie, de nadruk ligt op interactieve discussie, ondersteund door gerichte opdrachten, stellingen en dilemma’s.
Je werkt zowel plenair als in gemengde groepen met aios uit beide disciplines. De casuïstiek volgt een logische tijdlijn: van het eerste contact tot herstel, of van ziekmelding tot arbeidsongeschiktheid.
Actuele en relevante casuïstiek uit jouw eigen praktijk wordt vooraf geïnventariseerd en tijdens de module besproken. Deze module sluit aan bij de FMS-richtlijn Werk en Participatie, waarin het belang van aandacht voor werk als onderdeel van goede medische zorg centraal staat.
De module Dermatologie & Bedrijfsgeneeskunde wordt aangeboden op twee dagen. Als aios bedrijfsgeneeskunde neem je deel aan één dag. Daarnaast nodigen we de aios bedrijfsgeneeskunde ook uit deel te nemen aan andere dagen binnen deze A-UMC-reeks:
- Revalidatiegeneeskunde en Bedrijfsgeneeskunde (opent in nieuw tabblad)
- Cardiologie en Bedrijfsgeneeskunde (inschrijflink volgt later)
Leerdoelen
Na afloop van deze module:
- Heb je als aios basiskennis van zowel dermatologie als bedrijfsgeneeskunde en weet je wat de rol en verantwoordelijkheid is van de dermatoloog en de bedrijfsarts.
- Kun je als aios dermatologie of bedrijfsgeneeskunde de wisselwerking tussen werk en huidziekten duiden.
- Kun je de toegevoegde waarde van arbocuratieve samenwerking beoordelen bij het opstellen van een behandel- of re-integratieplan.
- Handel je volgens de geldende ethische en juridische kaders bij het uitwisselen van medische informatie.
- Herken je veelvoorkomende dermatologische beroepsziekten en kun je de gevolgen voor patiënt en werkcapaciteit inschatten.
- Heb je je professionele netwerk uitgebreid met aios en specialisten uit de dermatologie en/of bedrijfsgeneeskunde.
Voor wie?
Deze module is voor aios bedrijfsgeneeskunde.
Docenten
prof. dr. Thomas Rustemeyer
Dermatoloog
drs. Willem Pieter Piebenga
Klinisch arbeidsgeneeskundige