Deze tweedaagse module behandelt de basisprincipes van lesgeven en de rol van de docent. Je maakt kennis met verschillende werkvormen en werk je aan een lesplan om je lessen vorm te geven en voor te bereiden.
Wat je leert
Deze tweedaagse module behandelt de basisprincipes van effectief lesgeven.
Op de eerste dag komen de theorie van lesgeven en verschillende werkvormen aan bod die je direct kunt toepassen in je eigen lespraktijk. Je werkt aan je eigen lesplan en leert hoe je een les systematisch kunt opbouwen en voorbereiden. Ook worden de rol en houding van de docent en het effect op het leerrendement behandeld.
De tweede dag staat in het teken van de praktijk. Je voert je eigen miniles uit ontvangt direct feedback van de deelnemers en docent. Ook zal er casuïstiek en omgaan met lastig gedrag binnen het onderwijs aan bod komen.
Deze module is door deelnemers in 2025 beoordeeld met een 8,7.
Leerdoelen
Na afloop van deze module kun je
- De belangrijkste basisprincipes van lesgeven benoemen
- Systematisch een les voorbereiden
- Een lesplan opstellen aan de hand van de behandelde theorie
- Passende werkvormen bij leerdoelen plaatsen
- In een miniles de behandelde theorie toepassen
- Toelichten welke houdingsaspecten helpend zijn binnen het onderwijs aan volwassenen
Voor wie?
Professionals binnen sociale geneeskunde zoals artsen (ook artsen in opleiding), verpleegkundigen en (arbo)professionals die al enige ervaring hebben in lesgeven en begeleiden.
Docenten
Deze module wordt gegeven door één van onderstaande docenten:
Corine Sengers, MA
Sengers is lange tijd werkzaam geweest in de jeugdhulpverlening en als docent in het mbo. Daarnaast heeft ze ervaring in het coachen en begeleiden van verschillende mensen met leervragen op het gebied van werk en onderwijs. De afgelopen jaren werkte zij ook als intervisiebegeleider en gespreksleider Moreelberaad. Binnen het onderwijs geeft ze ook training en coaching aan startende docenten.
Gerre Vermeulen
Instituutsopleider opleiding arts Maatschappij + Gezondheid
Rooster
| Datum | Starttijd | Eindtijd | Onderwerp | Locatie |
|---|---|---|---|---|
| 04 mrt 2026 | 09:30 | 12:40 | Theorie lesgeven | NSPOH-Merwede (9e) |
| 04 mrt 2026 | 13:20 | 16:30 | Aan de slag met de theorie | NSPOH-Merwede (9e) |
| 01 apr 2026 | 09:30 | 12:40 | Mini les geven en omgaan met lastig gedrag in je onderwijs | NSPOH-Dichter (9e) |
| 01 apr 2026 | 13:20 | 16:30 | Mini les geven en omgaan met lastig gedrag in je onderwijs | NSPOH-Dichter (9e) |